Bodrum’da Aysu Türkoğlu sevinci: Yeni hedef 20 köprü geçişi

Kenan GÜRBÜZ

Bodrumlu yüzücü Aysu Türkoğlu “Guinness Rekorlar Kitabı” hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ettiğini belirterek, “7 saat 21 dakikada bu kanalı geçen Türkler arasına ben de adımı yazdırmış oldum. Bundan dolayı çok mutluyum. İnşallah bir sonraki kanallarda da adımı yazdırarak ülkeme geri döneceğim. Destekleri için herkese çok teşekkür ederim. Uzun bir yolculuğun ardından sonunda Bodrum’a ulaşabildim. Dönüş serüvenim neredeyse üç günümü aldı. Evimdeyim, çok mutluyum.” dedi.

HEDEF 20 KÖPRÜ GEÇİŞİ

Türkoğlu, bundan sonraki hedefinin 20 köprü geçişi olarak adlandırılan New York’taki Manhattan olduğunu kaydetti.

İngiltere ve Fransa arasındaki Manş Denizi’ni 30 Temmuz 2022’de 16 saat 28 dakikada yüzerek geçen en genç Türk olan Aysu Türkoğlu, yaklaşık 40 kilometrelik Kuzey Kanalı’nı da geçen yıl 9 Ağustos’ta 11 saat 48 dakika 19 saniyede yüzerek geçmiş ve bunu başaran “İlk Türk kadın ve en genç Türk sporcu” ünvanını almıştı. Açık deniz yüzücüsü Türkoğlu, 20 Mart’ta Yeni Zelanda’daki Cook Boğazı geçişini 7 saat 21 dakika 40 saniyede tamamlamıştı.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, Yeni Zelanda’dan Bodrum’a dönüş yapan Açık Su Yüzücüsü Aysu Türkoğlu’nu evinde ziyaret etti. Mandalinci ile eşi Sezil Tamer Mandalinci, Türkoğlu’nun ailesi ve sevenleri tarafından evinde düzenlenen karşılama organizasyonuna katıldı. Mandalinci, ziyarette çocuklar ve gençlerin daha iyi imkanlarda spor yapabilmelerini sağlamak amacıyla belediye olarak Bodrum’a yeni tesisler kazandıracaklarını belirtirken, “Hem Bodrum Belediyesi hem Türkiye olarak Aysu’nun başarısıyla gurur duyuyoruz. Başarılarının taçlanarak, artarak devam edeceğini biliyor, kendisine çok güveniyoruz.” dedi. Bodrum’da yüzme, yelken gibi sporlarının oldukça fazla ve başarı oranlarının da yüksek olduğunu söyleyen Aysu Türkoğlu ise Bodrum’daki ve Türkiye’deki gençlere örnek olabilmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir